هم‌اکنون 30 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

همایش ملی غدیر پژوهی و همایش نجات بخشی و آینده جهان فراخوان داد

این همایش علمی با مشارکت و همکاری مراکز علمی و پژوهشی از جمله دانشگاه رازی،حوزه‌های علمیه،دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه برگزار می‌شود
به گزارش ایسنا، به نقل از بنیاد بین‌المللی غدیر، همایش ملی غدیر پژوهی وهمایش علمی نجات بخشی و آینده جهان فراخوان داد .

بنا به این گزارش دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان کرمانشاه از برگزاری هشتمین همایش ملی غدیر پژوهی و ششمین همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان خبر داد.

بهروز همتی گفت : همایشهای علمی یادشده با مشارکت و همکاری مراکز علمی و پژوهشی از جمله دانشگاه رازی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: این همایش‌های علمی با هدف تولید و انتشار آثار ارزشمند اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه‌های علمیه کشور با عنوان نظام سیاسی اسلام با استفاده از خطبه غدیر غدیر طراحی و سازماندهی شده است .

وی ادامه داد:موضوعات همایش غدیر پژوهی عبارتند از * بررسی مدل سیاسی نظام حکومت اسلامی برپایۀ خطبه غدیر، * شایسته سالاری دینی در واقعۀ غدیر، * بررسی علل شکسته شدن پیمان غدیر توسط مسلمانان صدر اسلام، * عبرتهای آموختنی از نادیده گرفتن پیمان غدیر در عصر حاضر و * غدیر تجلی بیعت با امام مهدی (عج) است.

همتی همچنین موضوعات همایش نجات بخشی و آینده جهان را اینچنین برشمردند .

* رویکردهای پایگاه های اطلاع رسانی غرب درباره موعود شیعه

*مطالعه تطبیقی و مقایسه آینده تاریخو بشریت از دیدگاه اسلام و مسیحیت .

*مطالعه تطبیقی و مقایسه آینده تاریخ و بشریت از دیدگاه اسلام و مسیحیت .

*تاثیر تفکر سرخ عاشورایی در شکل گیری وویش سبز انتظار (اربعین و ظهور .(

وی از همه علاقمندان بخصوص اساتید، دانشجویان و طلاب و فرهنگیان کشور دعوت کرد تا با عنایت و اهتمام ویژه نسبت به موضوعات همایش، آثار ارزشمند خود را به آدرس اینترنتی info@bonyadkermanshah.ir ارسال کنند .

همتی گفت : در اختتامیه همایش ضمن تجلیل از آثار پژوهشگران برگزیده، آثار برگزیده درقالب یک مجلد چاپ شده به مدعوین اهداء خواهد شد .
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1397/11/27 17:41

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366