هم‌اکنون 35 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

دهه امامت و ولایت

گفتگو با خادمین غدیر
گفتگو با خادمان غدیر – استان کرمانشاه
بسم الله الرحمن الرحیم
در ادامۀگفتگو های غدیری خود امروز در خدمت یکی دیگر از خادمان غدیر کشور هستیم و ایشان دکتر بهروز همتی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان کرمانشاه هستند . جناب دکتر همتی از اینکه برای این کار وقت گذاشتید تا گفتگویی در باب غدیر خدمت شما داشته باشیم تشکر می کنم . همانطور که از عنوان این گفتگو پیداست بحث ما در بارۀ فعالیتهای غدیری و سیاستها و الزامات آن هست لذا اولا بفرمایید که امسال چه برنامه هایی را برای گرامیداشت ایام مبارک دهه امامت و ولایت تدارک دیده اید و ثانیا چرا تفکر غدیر را سرچشمۀ سعادت بشریت می نامند ؟ مگر چه اتفاقی افتاده که سرنوشت بشر با آن گره خورده است ؟
1: لطفا ضمن تشریح برنامه های استان برای گرامیداشت دهه امامت و ولایت بفرمایید که چرا فرهنگ غدیر را سرچشمه سعادت و راه نجات بشریت می نامند؟
• با یاد خداوند بزرگ و با مدد مولای متقیان امسال بنیاد بین المللی غدیر استان کرمانشاه دو برنامه ویژه را در این دهۀ ولایت به شرح زیر در دست اجرا دارد .
الف : برنامه اول برگزاری یک دوره آموزشی و تخصصی به مدت 12 ساعت ویژه اساتید حوزه و دانشگاه و مربیان عقیدتی و سیاسی نیروهای مسلح و نیز دبیران پرورشی آموزش و پرورش در روزهای 23 و 24 مرداد ماه در محل سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان از ساعت 8 صبح لغایت 13 با حضور اساتید گرانقدی همچون :
حضرت آیت ا... سید محمد حسینی قزوینی و جناب حجه الاسلام والمسلمین آقای یزدانی
ب : برنامه دوم دعوت از پنج نفر از اساتید مراکز تخصصی قم از مورخ شنبه 26/5/98 لغایت سه شنبه 29/5/98 ((عید سعید غدیر خم)) و برگزاری جلسات مختلف جشن و سخنرانی و تبلیغ و پرسش و پاسخ در کلیه شهرستان های استان به تعداد حداقل 80 نشست برگزار می گردد.

2 : شما به عنوان یکی از مدیران بنیاد بین المللی غدیر استان کرمانشاه بیشتر چه برنامه های غدیری فرهنگی را در میان مردم اثر گذارتر می دانید؟ چند نمونه را پیشنهاد دهید .
• مردم به صورت کلی هم غدیر را پذیرفته اند و هم محبت و ولایت علی ابن ابیطالب را ولی در خصوص اصل خطبه غدیر ((طولانی ترین خطبه رسول مکرم اسلام (ص ا... علیه و آله) )) و در خصوص فضایل و مناقب امام علی (علیه السلام) و ارزش تمسک به این حبل متین الهی چندان آگاهی ندارد لذا برنامه های معرفتی و شناختی و جلسات پرسش و پاسخ و سخنرانی هدفمند در این خصوص اثر گذار است.
3 : خطبه غدیر چه پیام های مهمی دارد که انقدر باید مورد توجه قرار بگیرد ؟ لطفا توضیح بفرمایید؟
• خطبه غدیر سراسر برای همه مردم پیام است زیرا خطاب پیامبر هم همه مردم هستند تا روز قیامت و از مهمترین پیام های خطبه غدیر اول شناخت و معرفت نسبت به خداوند تبارک و تعالی و سپس ابلاغ پیام و فرمان الهی مبنی بر ولایت الهی امام علی (ع) و نیز ذکر فضائل و مناقب امام در قرآن است . تاکید پیامبر در خصوص همراهی قرآن و علی (ع) جدا ناپذیر بودن این دو و حکم تغییر ناپذیر ولایت همیشگی علی (ع) از جانب پروردگار عالمیان و هشدار به تکذیب کنندگان ولایت مولا علی و در نهایت بیان اوصاف و نشانه های دوستان و دشمنان امام علی (ع) و عاقبت دردناک دشمنان اهل بیت (ع) و بشارت ظهور مهدی عجل ا... تعالی فرجه الشریف و توجه ویژه به هادی امت و مسیر هدایت او از اهم پیام های بنیادین غدیر است .
4 : لطفا ارتباط بین فلسفه غدیر و عاشورا را توضیح بدهید ؟ چه ارتباطی بین این دو مبحث وجود دارد ؟
قدر مسلم این بی توجهی و غفلت از غدیر و خطبه غدیر مقدمۀ ایجاد واقعه جانسوز کربلا در روز عاشورا شد . وقتی اسلام از مسیر حقیقی و انسان ساز و هدایت گر خود خارج و امیر
المومنین خانه نشین می شود و دنیا طلبی و اشرافی گری ترویج و گسترش می یابد ، وقتی دین پیامبر (ص) مورد هجمه دشمنان قرار می گیرد و از مسیر درست منحرف می شود، باید انتظار واقعه ی دردناکی مانند عاشورا را داشت . بی توجهی به پیام غدیر یعنی زمینه سازی برای واقعۀ عاشورا .

5 : لطفا بفرمایید برای تبیین و ترویج پیامهای غدیر چه کارهایی باید در اولویت باشد ؟
اهمیت دادن به خطبه غدیر و تبیین هرچه بهتر این خطبه از طریق رسانه ها و خصوصا صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران و بیان فضائل امیر المومنین از کلام خداوند تبارک و تعالی و آخرین پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) خصوصا در منابع غیر شیعی و علی الخصوص در منابع اهل سنت و یا ، علی در کلام دانشمندان مسیحی و حتی یهودی باید در اولویت باشد . در عین حال ساخت فیلمهای فاخری مانند سریال امام علی (ع) باید در دستور کار مسئولین کشور باشد و بودجه لازم را دولت باید تامین کند چرا که سعادت دنیا و آخرت ما در توجه به پیام های خطبه غدیر است .
6 : لطفا بفرمایید منابع مالی برنامه ها و فعالیت های غدیری استنان چگونه و از کجا تامین می شود؟
بنیاد بین المللی در کشور امام زمان (عج) و امام علی (ع) حقیقتا مظلوم است و متاسفانه بسیاری از استانها به لحاظ مشکلات مالی نمی توانند تمام برنامه های خود را آن طور که نیاز است اجرا نمایند . در شرایطی که دستگاههای دولتی و فرهنگی صدها میلیارد تومان بودجه جاری و عملیاتی دارنددرخصوص گسترش فرهنگ دینی و مذهبی و غدیری فعالیتهای خاصی مشاهده نمی شود و جور این کم کاری را باید موسسات و نهاد های مردمی مانند بنیاد بین المللی غدیر بکشند , منابع مالی بنیاد ها عمدتا کمک های مردمی و در مواردی نیزمشارکت و همراهی برخی نهاد های انقلابی و عمومی است . امید واریم که مسئولین امور فرهنگی کشور نسبت به اهمیت غدیر که بفرمودۀ رهبر معظم انقلاب ( غدیر بیمه کنندۀ انقلاب اسلامی است ) توجه ویژه بنمایند .
التماس دعا خدا یار و نگهدارتان
آخرین ویرایش
در 1398/5/7 16:58

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366