هم‌اکنون 35 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

15 روز شاد غدیری

ماه ذی حجه یادآور فضیلت های بیشمار امیرالمومنین و اهل بیت است.فضلیت هایی که هر کدام دلیلی بر حقانیت شیعه است .از سدالابواب ,حدیث ثقلین ,تا عید غدیر و مباهله نزول آیه تطهیر و هل اتی و... که دست تقدیر الهی آن ها را گرداگرد بزرگتریت عید خدا عید غدیر چیده است از دهم ذی حجه تا 25 ذی حجه
ماه ذی حجه یادآور فضیلت های بیشمار امیرالمومنین و اهل بیت است.فضلیت هایی که هر کدام دلیلی بر حقانیت شیعه است .از سدالابواب ,حدیث ثقلین ,تا عید غدیر و مباهله نزول آیه تطهیر و هل اتی و... که دست تقدیر الهی آن ها را گرداگرد بزرگتریت عید خدا عید غدیر چیده است از دهم ذی حجه تا 25 ذی حجه

10 ذی حجه:
1-سدالابواب: اصحاب همراه رسول خدا (ص) گرداگرد مسجد برای خود خانه ای ساخته و دربی از آن به درون مسجد گشودند.خداوند در 9 ذی حجه دستور داد زتمام دربها به مسجد بسته شود جز درب خانه پیامبر اکرم (ص9 و امیر المونین (ع)

2-عید قربان: حضرت ابوالطالب (ع) سنت حسنه قربانی توسط حضرت ابراهیم را در 10 ذی حجه اجرا کرد و به شکرانه ولادت حضرت علی (ع) هزار گوسفند و گاو و 300شتر را قربانی کردند.

3-:ابلاغ آیات برائت (سوره توبه) :آیات تهدید و برائت از مشرکین را کسی باید برای اهل مکه ابلاغ کند .ابتدا ابوبکر مامور شد اما جبرئیل گفت:یا رسول الله !! این آیات را خودت یا کسی که از توست ابلاغ کند بنابراین ابوبکر عزل شد و امام علی (ع) این آیات را ابلاغ کردند.

4-بیان حدیث ثقلین: پیامبر اکرم (ص) در 10 ذی حجه فرمودند : دو گوهر اسمانید و گرانبها را به یادگار می گذارم کتاب خدا و اهل بیتم و این دو هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند و هرکس به این دو تمسک کند گمراه نخواهد شد.

13 ذی حجه: لقب اختصاصی امیر المونین (ع):
جبرئیل در 13 ذی حجه گفت: السلام علیک یا امیر الم.نین . پیامبر (ص9ذ فرمودند : یا علی !!! این جبرئیل است که برای تصدیق وعده الهی آمده است سپس به همه دستور داد امام علی (ع) را با عنوان ((امیر المونین )) سلام دهند.


14 ذی حجه:
بخشش فدک : منطقه بزرگ فدک در 14 ذی حجه بدون جنگ و توسط شخص پیامبر و امیر المونین (,) فتح شد و خداوند فرمود حق ذوی القربی را ببخش و فدک را به جبران خدمات به حضرت خدیجه (ع) به حضرت فاطمه (س) بخشیدند.

15 ذی حجه:

میلاد امام هادی (ع)

17 ذی حجه:
نزول آیه محبت (آیه ود) ((ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا))

18ذی حجه:
1- عید غدیر خم بزرگترین عید خدا که پیامبر اکرم (ص) بر بلندای منبر ایستاد و خطبه غرائی خواند:
همه دیدند و شنیدند که فرمود: هر کس که من مولای اویم همانا علی مولای اوست و سپس آیه اکمال دین نازل شد.

2- بیعت با امام زمان (عج)

20 ذی حجه:
1- معجزه غدیر: حارث فهری در این روز گستاخانه به پیامبر (ص) گفت: آیا بیعت با علی امر توست یا خدا؟ پیامبر فرمودند: امر خداست. او گفت : یا خدایا!!اگر راست می گوید عذابی بر من نازل کن ..... پرنده ای ظاهر شد و سنگی بر فرقش افکند و به درک رفت.

2- میلاد امام کاظم (ع)

21 ذی حجه:
آیه اولی الامر : ((یا ایها الذین آمنوااطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم))


22 ذی حجه:
حفظ جان پیامبر (ص) در توطئه هرشا

24 ذی حجه:
1- نزول آیه ولایت: (( انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلوه و یوتون الزکاه و هم راکعون))

2- عید مباهله

3-نزول آیه تطهیر و صدور حدیث شریف کسا


25 ذی حجه:
نزول سوره انسان
آخرین ویرایش
در 1398/5/13 11:34

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366